alavijoverslas

Jei darbe negalite šypsotis , keiskite jį

Individuali veikla

Kiekvienas vykdantis individualią veiklą asmuo turi žinoti, kad jam teks vesti veiklos apskaitą, kuri tikrai nėra sudėtinga. Jums reikės pasirinktinai išrašyti vieną iš galimų apskaitos dokumentų:
Sąskaitą faktūrą,
PVM sąskaitą faktūrą (jei būsite PVM mokėtojas),
Prekių (paslaugų) pirkimo – pardavimo kvitą.
Taip pat privalėsite pildyti gyventojo individualios veiklos pajamų – išlaidų apskaitos žurnalą. Šie minėti apskaitos dokumentai ir sudarys jūsų veiklos buhalteriją.
Neretai kyla klausimas dėl mokesčių mokėjimo – būtina žinoti, kad individualios veiklos mokesčiai gali būti mokami kartą per metus arba kiekvieną mėnesį. Mokestiniai metai yra skaičiuojami nuo sausio mėnesio pirmosios dienos iki gruodžio mėnesio 31d. t.y. jūs mokesčius turėsite sumokėti iki gegužės 1d. o mokami jie bus už praėjusius metus, todėl pavyzdžiui jeigu dabar yra 2017metai, tai jūs iki 2017 metų gegužės 1d. turite sumokėti mokesčius už visus 2016 metus. Mokesčiai yra mokami po gyventojo pajamų mokesčio deklaracijos pateikimo, kurią pateikti yra privaloma taip pat iki gegužės 1 dienos.

Gyventojo, besiverčiančio individualia veikla privalomi mokesčiai:
PSD (privalomas sveikatos draudimas): 9 % nuo minimalios mėnesinės algos. Šiuo metu PSD įmokos sudaro 27 eurus. Šią sumą mokėti privalo tie, kurie nėra drausti valstybės lėšomis, trumpai tariant 27 eurus mėnesinę įmoką moka tiek, kurie tik verčiasi individualia veikla, niekur nedirba ar nesimoko/nestudijuoja. Jau draustiems (dirbantiems, studijuojantiems ir kt.) 27 eurai mėnesinių įmokų mokėti nereikia. Jų privalomas sveikatos draudimas turės būti sumokamas po gyventojo pajamų deklaracijos pateikimo. Tokiais atvejais PSD mokestis skaičiuojamas nuo pusės pelno.
VSD (valstybinis socialinis draudimas): 28,5 % nuo pusės pelno. Šią sumą sumokėti taip pat galima kartą per metus po deklaracijos pateikimo.
GPM (gyventojo pajamų mokestis): 5 % nuo viso pelno. Pelnas yra skaičiuojamas paprasčiausiai iš gautų pajamų atimant leidžiamus atskaitymus (išlaidas). Būtina žinoti, kad leidžiamiems atskaitymams galima priskirti 30 % gautų pajamų ir tokiu atveju jų nereikės pagrįsti dokumentais. Jeigu išlaidos yra sumuojamos, tai būtina kaupti tas išlaidas pagrindinčius dokumentus.
Trumpai tariant mokami mokesčiai būtų tokie:
GPM: 5 %  nuo viso pelno
PSD: 27eurai/mėn. arba 9 % nuo pusės pelno
VSD: 28,5 proc. nuo pusės pelno.


Dėl išsamesnės informacijos prašome susisiekti su mumis!

FVS  Aušrytės Vanagienės   sveikatos vadybos konsultacinis kabinetas  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mesišnagrinėsime Jūsų poreikius  ir suteiksime pagalbą kad jūs  galėtumėte susitelkti ties savo kuriamu verslu ir pasiekti gerų rezultatų.

Parašykite
Paskambinkite
Žemėlapis
Apie